Nahast Jalatsite Hooldamine – Kuidas Hoolitseda Kingade Eest?

Paljude jaoks on jalanõud võimalus väljendada enese iseloomu ning stiili. Olete koolis, tööl või õhtul väljas – jalanõud, mida kannate, on peegeldus sellest, kes Te olete. See on põhjus, miks tuleb oma jalanõude eest hoolt kanda, eriti kui tegemist on nahast kingade või saabastega.

Kuidas puhastada nahast jalanõusid?

Kuidas puhastada nahast jalanõusid

Teadmine kuidas puhastada oma nahast jalanõusid on suurepärane, kuid samuti on väga oluline teada MILLAL neid puhastama peaks. Kingade eest hoolitsemine on väga oluline. See hõlmab endas teadmist mida kasutada, kui pikalt puhastada ning millal neid niisutada. Kui seisate silmitsi nahast jalanõudega, mida Teie laps kannab koolis, tuleb Teil tegemist teha mudaga, kriimudega, määrdunud paelte ning kõige ülejäänuga. Kui tegelete oma lemmik paari töö- või väljas käimise jalanõudega, siis kindlasti soovite neid säilitada nii kaua kui võimalik. Jalanõude heas korras hoidmine ei ole kerge ülesanne, seega näitame Teile, kuidas seda õigesti teha.

Et aidata Teil puhastada oma nahast kingi, juhendame Teid samm-sammult:

  1. Eemaldage oma kingadelt paelad (vajadusel peske neid)
  2. Kasutage pehmet harja või riiet, et eemaldada igasugune mustus
  3. Segage kokku pesuvahend ja soe vesi ning kandke nahale
  4. Kasutage teist niisket lappi, et eemaldada nahalt seep
  5. Lisage naha pehmendaja
  6. Laske oma jalanõudel õhu käes kuivada (ärge kasutage kuumust)

Võite naha pehmendajat osta poest või siis valmistada selle ise, kasutades äädikat ning linaseemne õli, suhtega 1:2. Õige viis seda kasutada oleks kanda segu jalanõudele, oodata 15 minutit ning seejärel hõõruda see maha pehme riidega senikaua, kuni nahk läikima hakkab. Teades millal oma kingi poleerida on sama tähtis nagu nende puhastaminegi. Jalanõusid tuleks alati poleerida peale nende pesu ning kuivatust. Kui aga juba oma jalanõusid pesta ning pehmendada, siis milleks neid veel poleerida? Seda tehakse, et anda jalavarjudele kaunis sära ning hoida neid heas korras. Võite puhastada oma nahast kingi ka ilma poleerimata, kuid soovitame Teil seda teha, et Teie kingad näeksid alati suurepärased välja.

Käsitsi nahast jalanõude pesemine võib tunduda suure tööna, kuid see on parim viis hoidmaks nende parimat olekut.

Viimane samm säilitamaks Teie jalanõude parimat seisukorda on nende kaitsmine vee eest. Õige aeg kasutada veekindlaks muutvaid vahendeid on peale jalanõude puhastamist. Uhiuutel kingadel on tavaliselt juba vett hülgavat vahendit kasutatud, seega ainet soovitaksime uuesti kasutada peale paari kandmiskorda. Et aega säästa, ostke poleerimisvahend, millesse on lisatud juba ka veekindlust tagav aine.

Mida teha siis, kui mu nahast jalanõud saavad märjaks?

Mida teha siis, kui mu nahast jalanõud saavad märjaks

Probleem lemmik jalanõudega kipub olema see, et Te soovite neid kogu aeg kanda. See aga võib põhjustada aja jooksul kiiremat kulumist. Suurim süüdlane jalanõude kahjustumisel on vesi. Kui nahast kingad saavad märjaks, võib niiskus tekitada nähtavaid laigulisi plekke. See tähendab, et plekile tekib kõva äär. Teades, kuidas eemaldada jalanõudelt veest kahjustunud jälgi on võti hoidmaks nende välimust laitmatuna. Parandamaks tekkinud laiku, kasutage niisket lappi ning hõõruge õrnalt pleki ääri, et seda pehmendada ja leevendada selle välimust. Peale protseduuri laske jalanõul kuivada.

Lõppude lõpuks on vee plekid ainult pealiskaudsed probleemid, kuigi veekahjustused nahast jalanõul võivad kujutada endast tõelist ohtu. Märg nahk võib kuivades praguneda; see tähendab, et seda ei ole võimalik enam parandada. See kehtib ka nahast jalanõude suhtes. Vältides sama probleemi tekkimist, laske märgadel nahast kingadel kuivada toatemperatuuril (vältides kuuma) ning kasutage spetsiaalset määrdekreemi, mis on mõeldud vaid nahast toodetele.

Oleme välja töötanud looduslikest materjalidest loodud Premium nahakreemi kõrgkvaliteetsete nahast toodete hooldamiseks.

Eelnevat silmas pidades loetleme Teile ette sammud, kuidas kuivatada ning säilitada nahast jalanõusid peale niiskuskahjustust:
  1. Kasutage rätikut, et kuivatada üleliigne vesi jalanõu välisküljelt
  2. Sisestage ajalehtedest kokku kortsutatud pallid või kasutage väikest rätikut, et eemaldada liigne niiskus seest poolt
  3. Vahetage ajalehti või rätikut iga tunni tagant kuniks liigne niiskus jalanõust välja on imetud
  4. Jätke oma jalanõud kuivama toatemperatuuril (ilma kuumust kasutamata)
Seega, Teie nahast jalanõud võivad saada märjaks ka ilma kahjustust saamata, kuid oluline on see, kuidas Te hooldate neid hiljem peale niiskuses kandmist. Õnneks olete nüüd teadlikum kuidas tegutseda olukorras, kui Teie nahast kingad märjaks on saanud. Pidage meeles, et Te ei ole kohustatud hoolt kandma oma nahast jalavarjude eest, kuid kui Te soovite pikendada nende eluiga, siis soovitame Teil neid samme järgida. Sarnaselt, kuid Teie enda valikul, nahast jalanõud teenivad Teid kauem, kui kasutate veekindlust tagavat vahendit.

Mida teha siis, kui jalanõud haisevad?

Siinkohal on meil Teile halvad uudised: kõik jalanõud, mida on tihedalt kantud, hakkavad lõppude lõpuks lehkama. Nahast kingadega on teisiti. Hea uudis on see: Teie täisnahast kingad ei peagi üldse pika kandmise tagajärjel lehkama hakkama! On nii plusse kui miinuseid, mis puudutavad nahast jalanõude ebameeldivat lõhna. Naha eeliseks on see, et ta on teiste materjalidega võrreldes hingavaim. Kuid on erinevaid põhjuseid, miks Teie nahast jalanõud võivad lehkama hakata. See on sellepärast, et nahk neelab oma eelise tõttu endasse rohkem kui ülejäänud materjalid, mille põhjusel ka ebameeldiv lõhn tekkida võib.Kui murrate pead, mida teha kui Teie nahast jalanõud lõhnavad ebameeldivalt, siis olete õiges kohas. Siin on kasulikud nipid, kuidas seda olukorda parandada. Ebameeldivad lõhnad on tingitud bakteritest (tavaliselt higistamise tagajärjel) ning seda on lihtne vältida, kui kannate jalanõu sees sokke, kuna tänu nendele higistab Teie jalg tunduvalt vähem. Soovitame veel kasutada ka spetsiaalset deodoranti, mis on mõeldud vaid jalanõudele. Kui aga Teie jalanõud juba lehkavad, proovige leida jalavarje desinfitseeriv vahend ning eelistatavalt selline, mis hävitaks suuremas osas baktereid.Eelpool mainitud nipid on parimad, et takistada nahast jalanõudesse ebameeldiva aroomi tekkimist ning haisu korral lõhna hävitamist. Kui siiski tunnete, et isegi peale nende punktide järgimist Teie kingad lehkavad, võib asi olla Teie sokkides.

Kas nahast kingi saab takistada kriuksumast?

Kriuksuvad nahast kingad on tavalisemad rohkem meeste kui naiste seas. Hea uudis on see, et seda viga on lihtne parandada. Et mõista, mille tagajärjel nahast jalanõud krigisevad, on juba pool võitu. Selle põhjuseks on tavaliselt erinevate kihtide omavaheline hõõrdumine. Teadmine, kuidas saada lahti kriuksumisest, on teine pool võidust ning võib Teid päästa piinlikust olukorrast. Siin on Teile kiire ning kerge lahendus: kasutage beebipuudrit nii välistallal kui ka jalanõu sisetalla äärte juures. Puuder muudab sektsioonid libedamaks, mis aja jooksul takistab hõõrdumist ning võimalikku kriuksumist.

Parandus, talla vahetus ning naha taastamine

Parandus, talla vahetus ning naha taastamine Soovitame Teil parandada oma jalanõud kohe, kui mingi probleem nendega tekib. Oskus teada millal ning kuidas oma jalanõude eest hoolt kanda on väga oluline, et nende eluiga võimalikult kaua säilitada. Tavapärane mure, mida saab kerge vaevaga parandada on ära kulunud tallad. Siin on paar näidet, mille järgi aru saada, kas Teie kingad vajavad uusi taldu:
  • Talla keskosa tundub õrn ning pehme
  • Tald tundub kulununa
  • Igasugused augud tallas
Millal vahetada taldu nahk kingadel sõltub suuresti ka sellest, kui tihedalt Te neid kannate. Kui olete ühe paari tihe kandja ning täheldate mainitud märke, tuleks Teil tallad välja vahetada nii kiiresti kui võimalik.Ka nahk ise on parandatav, kui märkate kulumist piisavalt vara. Siin on nõuanded, kuidas parandada nahast jalanõusid, kui need on hakanud pragunema:
  • Alustuseks, peske oma kingi seebiga. Kasutage võimalikult vähe vett, et saavutada parim tulemus
  • Laske jalanõul kuivada naturaalselt, ärge kasutage kuivatamisel kuumust
  • Kasutage kuivatamisel jalanõu sees ajalehti, et säilitada nende kuju

Millal ei ole enam mõtet nahast jalanõusid parandada?

Millal ei ole enam mõtet nahast jalanõusid parandadaVahel on Teie jalanõud juba nii kulunud, et neid ei ole enam võimalik parandada. On oluline teada kuidas aru saada, et jalavarjud on väsinud ning on aeg need uute vastu välja vahetada. Kui arvate, et on aeg uued soetada, kuid Te pole selles siiski 100% kindel, siis otsige oma jalanõudelt sügavaid pragusid. Selle põhjal võite otsustada, kas oleks aeg vanad uute vastu välja vahetada või on võimalus neid veel päästa. Kõike seda saab juba eeldada ka selle põhjal, kui kaua Teie jalanõud Teid juba teeninud on ning kuidas ja kui tihti nende eest hoolt on kantud. Keskmine jalanõu iga küündib kolmest kuust kuni kolme aastani ning mõningatel juhtudel ka pikemaks, kui kannate neid vaid teatud juhtudel.Nüüd on Teil olemas kogu informatsioon mida vajate, et säilitada oma lemmik nahast jalanõude välimust ning eluiga. Ärge unustage nende eest hoolt kanda, kuna õige hooldus pikendab nende eluiga märgatavalt. Loodetavasti leiate abi, kuidas hoolitseda kingade, jalatsite ning saabaste eest.Kui investeerid seemisnahast kingadesse, siis töötle neid seemisnahale mõeldud pihustiga, mis kaitseb vee, soola ja pori eest ja ei lase neil kingi kahjustada. Spetsialist soovitab pihustit enne kasutamist testida, kuna on võimalik, et see võib muuta su kingade värvi. Peaksid kindlasti hankima hea seemisnaha kustutuskivi ja harja. Esmalt kasuta kivi plekkide eemaldamiseks. Seejärel käi üle harjaga, et taastada seemisnaha pinna algne tekstuur.

Seemisnahk, seemisnahast jalanõude hooldamine

Puhastage kuivad seemisnahast jalatsid selleks mõeldud harjade ja käsnadega, eemaldades kuiva pori ja tolmu. Juhul, kui jalatsil esineb määrdunud kohti, siis tuleb kasutada seemisnahakivi. Hõõruge määrdunud kohta kiviga. Lõpuks töödelge neid seemisnahale mõeldud vahendiga, mis kaitseb kingi vee, soola ja pori eest.Seemisnahk, seemisnahast jalanõude hooldamine

Lisa kommentaar