VON BAERI LUGU: MEIST JA KUIDAS ME SEDA TEEME

Von Baeri asutajad Igor Monte ja Albert Varkki
Von Baeri asutajad Igor Monte (vasakul) ja Albert Varkki (paremal)

Von Baeri sünnilugu:

ei leidnud poest seda, mida soovinuks

Minu nimi on Albert Varkki ning olen Tallinnas loodud Von Baer brändi kaasasutaja. 2014. aasta lõpus tahtsin endale osta isikupärase ja kvaliteetse nahast arvutikoti. Otsisin paljudest poodidest ja ka internetist, ent ei leidnud endale sobivat. Proovisin õnne ka luksuskaubamärkidega, kuid need olid kõik ebamõistlikult kallid. Mõistsin, et kui tahan oma unistuste kvaliteedi ja väljanägemisega nahast kotti, tuleb see ise teha.

Koos oma lapsepõlvesõbra Igor Montega ostsime parimad materjalid, pidasime nõu vilunud nahatöömeistritega ja kuue kuu pärast kandsingi uhkusega hingega valmistatud nahast arvutikotti. Et see oleks veelgi omanäolisem, graveerisin kotile oma nime.

See esimene arvutikott, mille valmistasime, sai palju kiita. Paljud imetlejatest tahtsid endalegi sellise koti osta ja sellele midagi tähendusrikast graveerida. Tundsime, et see on meie hetk! Teadsime, et laseksime võimaluse käest, kui me nüüd tegutsema ei hakkaks. Meil vedas, et olime kahekesi väga sarnaste mõtetega ja tahtsime kogu energia oma äsja asutatud ettevõttesse panustada. 2015. aastal lõime kaubamärgi Von Baer ja meie ettevõtlik teekond algaski.

Tänase seisuga kantakse Von Baeri, Eesti brändi, tooteid hea meelega enam kui maailma 70 riigis.

Kõik, mida teeme ja valmistame, põhineb sügaval veendumusel, et esmaklassilise toote tagavad tippkvaliteet, kestlikud materjalid ning suurepärane disain ja käsitöö.

Sama tähtis kui see, mida me teeme, on viis, kuidas me seda teeme.

Meile ei meeldi praktilised asjad, mis on igavad ja mittemidagiütlevad. Usume, et praktiline ese ei pea nägema üksnes hea välja, aga tekitama ka hea enesetunde.

Meie tegutsemisviis on jätkusuutlik

Von Baeri tooted on ajatu disainiga pärisnahast aksessuaarid, mis on loodud meie Tallinna stuudios. Meie eesmärk on pakkuda unikaalseid, kvaliteetseid ja jätkusuutlikke tooteid, mida saate uhkusega kasutada. Koostöö tõeliste meistritega ja parimate materjalide kasutamine tagavad meie toodete kvaliteedi. Ehkki mõned osad võivad olla toodetud väljaspool Euroopat, tagame nende vastavuse meie kõrgetele standarditele.

von-baer-jatkusuutlik-ari
von-baer-jatkusuutlik-ari-mobile

Kõik Von Baeri tooted on disainitud meie Tallinna stuudios, kus me loome disaini, millesse tõeliselt usume. Selle tulemusena sünnivad Von Baeri ajatu välimusega klassikalised pärisnahast aksessuaarid, mille kõige väiksemate detailidegi disainile ja teostusele on pööratud erakordselt suurt tähelepanu.

Lisaks praktilisusele, peab iga Von Baeri toode vastama meie ootustele – toode peab olema unikaalne ja ajatu. Meie tooted on loodud aastatepikkuseks kasutamiseks, minemata kunagi moest. Meisterlik käsitöö ja kasutatud materjalide kvaliteet kindlustavad, et see oleks tõesti võimalik. Lisaks paneme rõhku sellele, et kõik meie tooted oleksid toodetud jätkusuutlikult.

Usume, et silmapaistvaid tooteid ei saa valmistada keskpärasest materjalist. Siiski on turul väga palju tooteid, mis on kõrgele jaehinnale vaatamata valmistatud masstoodanguna kehva kvaliteediga materjalidest ja küsitavates tingimustes. See ei mõjuta ainult kohalikke kogukondi, vaid ka planeeti.

Meie kaasame nahktoodete tegemisse oma ala tõelisi meistreid alates materjalide valmistamisest kuni toote valmistamiseni ja teeme seda ka edaspidi. Tagame, et Teie, meie klient, saate parima kvaliteediga ja kestlikul viisil valmistatud toote, mida saate uhkusega kanda ja näidata.

Kõik meie materjalid ehk nahk, metallosad ja vooder on tippkvaliteediga. Võimaluse korral eelistame tooraine hankimisel teha koostööd Eesti tootjatega. Võimaluse puudumisel teeme koostööd Itaalia tootjatega, kes ei tooda ainult parimat sertifitseeritud Itaalia nahka, vaid ka teisi materjale kestlikul viisil. Mõni osa võib siiski olla toodetud väljaspool Euroopat (näiteks väiksemad metallosad), ent tagame, et nende kvaliteet vastab meie ootustele.

Müüme otse teile

Meie põhimõte on pakkuda kõrgkvaliteetseid tooteid otse kliendile, ilma vahendajateta. Vältides edasimüüjaid ja vahendajaid ning panustades e-kaubandusele, hoiame oma kulud madalal. Selline lähenemine võimaldab meil pakkuda oma tooteid oluliselt mõistlikumate hindadega maailmakuulsate luksusbrändidega võrreldes. Vältides edasimüüjaid ja kollaseid soodushinnasilte, müüme oma tooteid otse Teile. Tänu sellele saame pakkuda võimalikult häid hindu, kvaliteeti ja teenindust.

Von Baeri Hinnakujundus

Hinnad

Me ei trikita oma kliente allahindluste tegemisega või sooduskoodidega. Trikitamine seisneb selles, et toote esialgne hind seatakse meelega kõrgemaks, et seda hiljem langetades kliendile näilist soodustust pakkuda. Kui ka meie pakuksime soodustusi, siis meie hinnad oleksid praegusega võrreldes vähemalt 50% võrra kõrgemad. 

Võite kindlad olla, et ei leia meilt ostetud tooteid järgmisel kuul allahindlusega müügis, nagu seda mujal ette võib tulla.

von baer tallinn nahast tooted tala 2 pood butiik showroom
von baer eesti luksuslik butiik pood rotermanni 7

Personaliseerimine

Pakume valdava osa oma nahkaksessuaaride juurde pressimis- ja graveerimisteenust. Võimalus on lisada endale meelepäraseid initsiaale, nimesid, kuupäevi, logosid, fraase või isiklikke sõnumeid, et luua tõeliselt ainulaadne ja läbimõeldud sentimentaalse väärtusega kink, mis pakub rõõmu pikkadeks aastateks. Personaliseerimisteenuseid on võimalik lisada vastava toote tootelehel. Personaliseerimisteenustest saab lugeda lähemalt siit.

Nahk

Enamus Von Baeri tootemudelitest on valmistatud käsitsi premium kvaliteediga taimpargitud Itaalia nahast. Usume kestlikusse tootmisse ja seetõttu tuleb selliste meie toodetega kaasa naha päritolusertifikaat.

Päritolu jälgitavus ja sertifitseerimine on meile tähtsad, sest tahame avaldada head mõju valmistades erakordseid tooteid. Soovime teha koostööd oma ala meistritega ja neid toetada kestlikul viisil ilma meie planeeti ja selle elanikke kahjustamata. Teame, et see on oluline Teile – meie kliendile. Kahjuks on selliste terminite nagu „ehtne nahk“ või „pärisnahk“ kasutus täiesti reguleerimata. Seetõttu võivad paljud ettevõtted väita, et nende tooted on suurepärase kvaliteediga, kuigi on valmistatud ebakvaliteetsest nahast, mille päritolu pole teada. 

Kaubamärk Pelle Conciata al Vegetale in Toscana (Toscana taimpargitud nahk) tagab, et nahk on kvaliteetne ja selle päritolu on teada. Kaubamärk ei hõlma ainult materjali ennast, vaid ka seda, kuidas ja kes on seda töödelnud. Sellega pühitsetakse ja väärtustatakse nahavalmistuse kunsti ja mitu põlvkonda vana traditsiooni ning toetatakse kohalikke, tänu kellele on see käsitöö siiani alles ja kasvab jõudsalt. Sertifitseerimisprotsess (erinevalt sellistest laialivalguvatest terminitest nagu „pärisnahk“) on täielikult reguleeritud ja jälgitav, mis tagab, et materjal vastab kogu tootmisprotsessi jooksul kindlatele kvaliteedistandarditele. Von Baeri nahktoodete valmistamisel ei kasutata nahatööstuse jaoks kasvatatud loomade nahka. Nahk, millest meie tooted on valmistatud, on lihatööstuse kõrvaltoode, mis ilma kasutust leidmata satuks jäätmete sekka.

Von Baer tugev puuvillakangas

Vooder

Tagame, et kõik meie tooted on kaunid nii seest kui ka väljast. Von Baeri tooted on loodud selliselt, et neid saaks iga päev enesekindlalt kanda. Eelistame enamiku toodete puhul kasutada looduslikke vastupidavaid materjale, nagu näiteks paksu ja tugevat puuvillakangast. Seda on meeldiv puudutada ja võrreldes sünteetiliste materjalidega on see ka kestlik.

Von Baer tugev puuvillakangas

 Meie jaoks on oluline, et meie tooted on ilusad nii seest kui ka väljast. Hügieenitarvete- ja kosmeetikakottide puhul kasutame veekindlat voodrit, mis on valmistatud puuvillast ja polüesterkangast. Tänu materjali vetthülgavatele omadustele ei puutu nahk liigse niiskusega kokku ning kosmeetikakotti on hõlbus puhastada.

Von Baer veekindel poluestervooder

Tõmblukud

Mõistame, kui tähtis on kvaliteetne tõmblukk. Tõmblukk määrab, kas tegu on hea või halva kotiga. Seetõttu kasutamegi oma toodetel ainult kuulsaid Jaapani YKK tõmblukke. YKK tõmblukke tuntakse nende kvaliteedi poolest juba alates 1934. aastast. Ja seda hea põhjusega, sest need on erakordselt vastupidavad. Toode on ainult nii hea, kui on selle nõrgim lüli. Keegi ei taha oma kotti juba paari kuu pärast ära visata seetõttu, et lukk läks katki.

von baer roostevaba teras (stainless steel) messing (brass)

Metallosad ja vööpandlad

Olenevalt tootest kasutame tavaliselt kas messingit (brass), alumiiniumit või roostevaba terast (stainless steel). Nende toodete hulka kuuluvad pandlad, needid ja muud osad, mis kaitsevad Teie nahkaksessuaari.

von baer roostevaba teras (stainless steel) messing (brass)

Von Baeri püksirihmad jagunevad kahte kategooriasse: tavalised ja kahepoolsed. Tavavööl on lihtne pannal, mis on valmistatud roostevabast terasest või messingist. Võrreldes odavamate pannaldega, mida tehakse peamiselt keskpärase kvaliteediga sulamitest, peavad need vastu isegi igapäevase kasutuse korral ega roosteta.

 

Pööratav vööpannal on toodetud nikliga kaetud tsingi ja alumiiniumi sulamist (Zamaki sulam). Selline pannal koosneb mitmest detailist. Zamaki suurepärane töödeldavus võimaldab nende detailide täpset tootmist. Niklikiht lisab pandlale korrosiooni- ja kulumiskindluse ning heleduse, sära ja atraktiivsuse.

Von-Baer-Pooratavad-Pandlad

Heategevus

Valides Von Baeri toetate muuhulgas ka Tallinna Lastehaigla Toetusfondi, mille eesmärgiks on parima võimaliku meditsiinilise abi toomine Tallinna Lastehaiglasse. Regulaarselt kord aastas teeme annetusi just sellele organisatsioonile. Soovi korral saate sellele organisatsioonile ka otseannetusi teha.

Voyager Nahast Reisikohver Ratastega Lennujaam

Lõpetuseks

Von Baeri toodete puhul võite olla kindel, et saate midagi stiilset ja kvaliteetset ning peale selle saate toetada kestlikku ettevõtet ja traditsioonilist käsitööd. Oleme uhked, et saame klientidele pakkuda midagi, mida nad saavad kasutada palju aastaid. 

Tehke oma valik!

Voyager Nahast Reisikohver Ratastega Lennujaam

 

Müüme otse teile

Meie põhimõte on pakkuda kõrgkvaliteetseid tooteid otse kliendile, ilma vahendajateta. Vältides edasimüüjaid ja vahendajaid ning panustades e-kaubandusele, hoiame oma kulud madalal.

Selline lähenemine võimaldab meil pakkuda oma tooteid oluliselt mõistlikumate hindadega maailmakuulsate luksusbrändidega võrreldes.

Me ei trikita oma kliente allahindluste tegemisega või sooduskoodidega. Trikitamine seisneb selles, et toote esialgne hind seatakse meelega kõrgemaks, et seda hiljem langetades kliendile näilist soodustust pakkuda. Kui ka meie pakuksime soodustusi, siis meie hinnad oleksid praegusega võrreldes vähemalt 50% võrra kõrgemad.

Vältides edasimüüjaid ja kollaseid soodushinnasilte, müüme oma tooteid otse Teile. Tänu sellele saame pakkuda võimalikult häid hindu, kvaliteeti ja teenindust. Võite kindlad olla, et ei leia meilt ostetud tooteid järgmisel kuul allahindlusega müügis, nagu seda mujal ette võib tulla.

Heategevus

Valides Von Baeri toetate muuhulgas ka Tallinna Lastehaigla Toetusfondi – annetame osa iga toote müügist teenitud tulust just sellele organisatsioonile.

Von Baer heategevus

Lõpetuseks

Von Baeri toodete puhul võite olla kindel, et saate midagi stiilset ja kvaliteetset ning peale selle saate toetada kestlikku ettevõtet ja traditsioonilist käsitööd. Oleme uhked, et saame klientidele pakkuda midagi, mida nad saavad kasutada palju aastaid.

Tehke oma valik!