17. apr. 2017

Ehtne Nahk ja Kunstnahk ehk PU-nahk. Mis on Nende Erinevus?

Ehtne nahk, mis jaguneb preemium- kvaliteedi nahaks ja mitte-preemium kvaliteedi nahaks, erineb oma olemuselt kunstnahast ehk PU-nahast väga olulisel määral.

Eesti foorumites on viimasel ajal olnud palju küsimusi selle kohta, mis on PU nahk. Otsustasime anda ammendava vastuse.

Mis loom on kunstnahk ehk PU-nahk?

Märgates tootel silti „kunstnahk“, võite kindel olla, et tegu on odava sünteetilise materjaliga, mis on osaliselt või täielikult naftast toodetud. Sellise materjali hind on sadades kordades odavam, kui preemium kvaliteedi ehtne nahk. Mõnel juhul kasutatakse tootmises ka PU-nahka, mille valmistamisel kaetakse loomanaha poolitamisel eraldatud madalakvaliteetne ning sellest tulenevalt ka odav alumine kiuline kiht polüuretaanist kihiga, mis tähendab et puhtalt tehniliselt on siiski tegemist ehtsat nahka sisaldava materjaliga.

Tarbija ei pruugi olla piisavalt informeeritud, et teha vahet PU-nahal ja pärisnahal ning võib sattuda madala hinna ahvatluses ebakvaliteetse toote ohvriks. Tihtipeale PU-nahast toodete müüjad desinformeerivad oma kliente mitte mainides, et tegemist on PU nahaga. Oleme korduvalt näinud, kus taolisi tooteid kirjeldatakse, kui “nahast” tooteid nii e-poodides kui ka Eesti kaubanduskeskustes. PU-nahast aksessuaari ostja pettumus võib saabuda umbes 3-6 kuu pärast, mil tekivad materjali vastupidavuse puudusest tingituna esimesed rebendid, mis muudavad toote välimuse võrreldes esialgse ostuga kordades ebaatraktiivsemaks.

Siit saate näha, kuidas valmistatakse kunst-ehk PU-nahka:

Pärisnahk: Preemiumnahk vs Muu Pärisnahk

Tugevaim ja vastupidavaim osa nahast paikneb looma karvkatte all olevas pealmises kihis, mille tõttu omandab sellest kihist toodetud täisnahk just tänu oma tihedusele ka niiskuskindluse. Aja jooksul muutub naha välimus selle kasutamisega veelgi paremaks.

Naha pealmise, tihedama osa kasutamine kõrgekvaliteetse naha tootmisel on vajalik, kuid mitte piisav tingimus. Teiseks komponendiks on meetod, kuidas nahka pargitud ehk töödeldud on. Meie tooted on meisterdatud just sellisest täisnahast, mis on taimpargitud Itaalias asuvas pere-ettevõttele kuuluvas vabrikus ning mis kannab endas läbi mitmete põlvkondade arendatud teadmistega Itaalia meistrite leidlikkust. Nende naha parkimisviis on niivõrd eriline, et seda hoitakse sarnaselt Coca-Cola retseptiga kiivalt saladuses.

Huvitav teada: ülejäänud, alumised nahakihid, on madalama kvaliteediga, kuid kuuluvad samuti ehtsa naha kategooriasse.

Inglise keeles kasutatakse üldjuhul sellise naha kohta mõistet „genuine leather“. Selline nahk on odavam ja ei näe nii ilus välja ning sellest tehtud esemed on lühema elueaga. Hinnaerinevused preemium-kvaliteedi naha ja tavalise pärisnaha vahel võivad olla rohkem kui kümnekordsed.

 

Ehtsa naha kihid

Kas itaallased Valmistavad Parimat Nahka?

Jah, vastab tõele. Nagu ka teiste kaunite kunstidega, on itaallased nende teostuses lihtsalt oskuslikumad. Parimad naha parkimise töökojad asuvad just Itaalias, kus mitmete sajandite vältel omandatud kogemus, pühendumus ning traditsiooniliste värvide ja parkimismeetodite kasutamine on põhjuseks, miks see riik on üks juhtivaid nahatootjaid terves maailmas. Oleme uhked, et toodame oma aksessuaare just Itaalia nahast.

Itaalia preemium kvaliteedi nahkade parkimine:

Määratlemata
About Albert Varkki

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga