Mis Teha, kui Konts Tuli Alt Ära või Läks Katki? 3 lihtsat parandusvõimalust

Mis teha, kui konts murdus ning tuli alt ära

Konts läks katki? Võimalik, et olete olnud olukorras, kui tänaval kõndides üks Teie konts murdus alt ära. Või olete tööle kaasa haaranud vanad kontsad, mis on Teie kapis seisnud aastaid, kuid kohale jõudes avastate, et salapärasel moel on üks kontsadest katki. Mõlemal juhul olete kogenud hetke, kus tuleb Teil silmitsi seista katkiste kontsadega ning nendel hetkedel pole Te olnud päris kindel, mida edasi teha.

Kõige kergem viis sama probleemiga toime tulla on soetada uus paar kontsakingi. Kuigi see variant võib olla lihtsaim, ei pruugi see olla kõige teostatavam lahendus, eriti sel juhul, kui olete kulutanud oma kingadele rohkelt raha. Sama lahendus pole kasulik ka sel juhul, kui purunenud on Teie lemmikpaar kontsasid.

Järgmine hea idee oleks viia oma kontsad lähima kingsepa juurde ning lasta oma jalanõud parandada ära oma ala professionaalil. Mõlemad pakutud võimalused oleksid mugavaimad, kuid samas võivad osutuda aga väga kulukaks.

Kui mõlemad variandid on Teie puhul mängust väljas, on alati võimalus oma jalavarjud ise korda teha. See idee sobib ideaalselt, kui olete väljas liikvel või kui asute mugavalt kodus. Sõltuvalt kahjustuse raskusastmest saab mõningaid neist parandada lihtsalt kodus olevate igapäevaste vahenditega.

 • Asetage konts algsele kohale tagasi

Mõningatel juhtudel on võimalik lahti tulnud konts asetada tagasi oma algsele kohale. Keskenduge ning eksamineerige ettevaatlikult oma kinga, katkist kontsa ning kõiki muid juppe, mis purunemisel välja võisid tulla. Kontrollige naelte joondumist ning, kui võimalik, proovige konts paika sisestada nii hästi kui suudate.

Kui see tundub Teie jaoks raske olevat või kui kanna osa on liiga tihe, otsige abi kelleltki, kes Teid parandusega aidata saaks. Pidage meeles mitte kasutada liigset jõudu, kuna see võib kontsa kahjustada.

 • Paigaldage konts tagasi, kasutades liimi

Kõige käepärasem viis katkist kontsa parandada on liimi kasutades. Oleks kasulik, kui igal kontsasid kandval naisel oleks liimtuub halvimaks juhuks kotis juba olemas.

Pidage meeles, et iga liim Teid hädast välja ei pruugi aidata. Parim oleks kasutada superliimi, mis aitaks Teid kiirelt kriisi olukorras või siis spetsiaalset liimi, mis on ekstra mõeldud jalanõude jaoks. Kontsade ning taldade jaoks, mis on valmistatud puidust ja on kinnitatud naeltega, oleks puiduliimi kasutamine parim alternatiiv.

Olge liimi kasutamisel hell, et tagada tugevamat ning kaua kestvamat tulemust. Liigne liimi kasutus võib Teie kontsa viltu jätta. Liimimisel olge täpne ning paigaldage konts oma pesasse ettevaatlikult.

kontsa liimimine

Kerge parandus liimi kasutusega:

 1. Proovige maha kraapida nii palju vana liimi kui võimalik. Samal ajal eemaldage ka kõik mustus ning tolm mis on Teie kontsa või kinga külge kandmise ajal kinnitunud.
 2. Järgmine samm on kontsa karestamine, kui see Teie kontsal võimalik on. See aitab liimil paremini kinnituda.
 3. Joondage konts ettevaatlikult ning liimige see kinga külge. Superliim töötab hästi ajutise ning ettevalmistamata paranduse jaoks, kuid kui Teil on võimalus kasutada hea kvaliteediga spetsiaalset liimi jalanõudele, tehke seda.
 4. Pärast liimi paigaldamist, pressige õrnalt ning asetage see küljele kuivama. Lastes kingal taheneda kogu öö, tugevdab see liimi ning annab ajutiselt Teie kontsale pikema eluea.
 5. Kui liim on kuivanud, tõmmake õrnalt kontsa ning kontrollige, kas see püsib.
 • Ostke kontsatipud

Kui olete kingapoe läheduses mis pakub ka jalanõude parandust, seadke sammud sinna ning soetage oma kingadele uued kontsa tipud. Ostu ajal veenduge, et suurus ning diameeter oleksid korrektsed. Seda saab teha kergelt, kasutades oma purunenud kontsa vanu tippe.

kontsatipud

Kerge parandus kasutades ostetud kontsatippe:

 1. Eemaldage katkine kontsa tipp ning metallist pisike pulk tangidega.
 2. Asetage metallist pulk ning uus tipp ettevaatlikult vana kontsatipu asemele.
 3. Kasutage haamrit metallist pulga sisestamiseks ja veenduge, et see siseneb kontsa täies ulatuse ning et tipp oleks kinnitatud turvaliselt.

Milline lahendus oleks Teile parim?

Kui Teil pole uue kingapaari soetamise vastu midagi või saadaksite parema meelega oma jalanõud professionaalide käe alla, oleksid need võimalused parimad. Teisest käest, kui soovite proovida ise oma jalanõusid parandada, võiksite alustada parandus töid proovides kontsa oma pesasse sisestades, hiljem selle paika liimides ning vajadusel soetada ka uued tipud.

Kui ise parandamisel ükski asi ei toimi, tuleb pöörduda tagasi esimese ning teise punkti juurde, milleks on uute kingade soetamine või jalanõud spetsialistide hoole alla viimine. Vahet ei ole kumba meetodit Te eelistate kasutada veenduge, et Teil oleks alati liimituub kaasas juhuks, kui Teil seda tarvis läheb olukordades, kus mitte ükski muu asi Teid päästa ei saa. Parem olla valmistunud kui hiljem kahetseda. See lihtne meeldetuletus võib Teid päästa tulevikus piinlikust olukorrast.

Lisa kommentaar