12. okt. 2016

Kuidas oma nahktoodete eest hoolitseda?

Käekotid, rahakotid, jakid, sadulad ja mööbel, jalatsid.

 

Taust

Nahk on kallis, mis teeb selle hooldamise veel tähtsamaks. Von Baer Nahakreemi saab kasutada oma nahktoodete välimuse ja tunde uuena hoidmiseks. Meie mittemürgine ja õrn koostis taasniisutab nahka kiirelt ja õrnalt, teeb selle elastsemaks ja lisab aastaid tema elueale.

Protsess

Aastate jooksul, mil oleme hoolitsenud oma nahkkottide ja –rahakottide eest, oleme leidnud, et naha puhastamiseks on parim lihtne lähenemine: tolmu puhastamine õrna harjaga, millele järgneb hooldus Von Baer Nahakreemiga. Enne kui detailidesse hüppame, paar märkust:

 1. Kõige enne kontrolli silti või tootja soovitusi! See on tähtis, kuna nahk on looduslik materjal ja tema omadused varieeruvad toodete vahel suuresti.
 2. Seejärel proovi kreemi nahktoote väikesel alal. Vali proovipunkt, mis on väike ega paista silma.

Meile meeldib asju lihtsana hoida: et oma nahka puhastada ja selle eest hoolitseda, on sul vaja ebemevaba pealekandmisriiet või -harja ning head nahakreemi.

Hooldamine: sammhaaval

 1. Kaitse ümbritsevat ala. Meie Nahakreem ei kahjusta puitpõrandaid ega -laudu, aga seda võib olla keeruline vaibalt eemaldada. Kõige parem on oma eset hooldada ajalehtede või papi peal.
 2. Kõigepealt proovi Nahakreemi oma eseme pisikesel alal, mis ei paista silma.
 3. Kanna kreem peale õhukeste ja ühtlaste kihtidena kasutades puhast ja kuiva ebemevaba pealekandmisriiet. Vähesest piisab ja vähem on rohkem – kaks õhukest kihti on parem kui üks paks kiht. Määri väikeste alade kaupa kuni oled katnud terve eseme, vältides alasid, mis ei ole nahast, nagu näiteks tõmblukud, kummist jalatsitallad ja riie.
 4. Lase kreemil täielikult kuivada ja imenduda. Sõltuvalt sinu pealekandmisest ja kliimast, võib see võtta kaks tundi kuni terve päev.
 5. Pühi üleliigne ära ebemevaba riidega.

Üldine hooldus ja nõuanded

 1. Nahal on kombeks tuhmuda, praguneda ja kuivada, kui seda hoida või asetada otsese päikesevalguse või küttekeha või õhukonditsioneeri lähedale. Pea seda meeles oma mööbli paigutamisel või auto parkimisel. Samal ajal väldi nahast esemete hoidmist niisketes või märgades oludes, mis võib tekitada hallitust.
 2. Von Baeri Nahakreem taastab vana naha niisutuse, aga ka pehmendab ja kaitseb uut nahka. Sa pikendad oma nahktoodete eluiga, kui sa alustad nende eest hooldamist kohe alguses.
 3. Hoia nahka alati hingavas kotis. Õhukindel plastik võib niiskust lukustada.
 4. Proovi alati plekkidega tegeleda koheselt. Nahk on poorne – mida kauem plekk peal on, seda rohkem ta imendub.
 5. Paar soovitust raskekujuliste plekkide kohta hoiatusega, et nagu alati, peaksid sa katsetama neid lahendusi kõigepealt alal, mis ei paista silma, ja alati järgima tootjapoolseid soovitusi:

Tint. Proovi vähest kogust piiritust, mis on väga õrnalt vatitikuga peale kantud.

Vein või teised tumedad plekid. Tihtipeale aitab pisut vesinikperoksiidi – taaskord, õrnalt vatitikuga peale kandes. Teine võimalik lahendus on kodune abinõu: pasta, kus on üks osa viinakivi segatud ühe osa sidrunimahlaga. Kanna õrnalt peale ja lase peal olla viis kuni kümme minutit, seejärel eemalda eelpool kirjeldatud puhastamisjuhiste järgi.

Rasv. Proovi pisut talgipulbrit, mis võib rasva imada või kuiva riidega kuivatada.

 1. Lõpetuseks tähtis märkus: seemisnahk on väga erinev siledast nahast ja tuleb vastavalt sellele hooldada. Von Baeri nahahooldustooted ei ole loodud seemisnahal kasutamiseks ja mitmed selles artiklis kirjeldatud meetodid ei toimi seemisnahast toodetel või võivad neid isegi kahjustada. Üldiselt saab seemisnahalt mustust eemaldada seemisnahaharjaga, aga võttes arvesse seemisnaha õrna olemust, tuleb raskete plekkidega kõige paremini toime professionaal.

Tooteinfo

 • Täiuslik igale nahktootele alates diivanitest kuni käekottide, jakkide, autoistmete, jalanõude ja saabasteni. Hoia oma kallite nahktoodete väljanägemine uuena!
 • Toodetud Saksamaal
 • Mitte kasutada seemisnahal

Püsi Von Baeriga ühenduses!

Meile meeldivad teie küsimused ja kommentaarid ning meil on rõõm neile igal ajal vastata. Meile meeldiks, kui sa liituksid meiega Facebookis, Twitteris ja Pinterestis ning jagaksid oma enne-ja-pärast pilte Von Baeri toodetega hooldatud nahkesemetest!

Vaata kõiki nahast kotte siin.

Nõuanded
About Vonbaer.ee

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga