Kuidas oma nahktoodete eest hoolitseda?

Käekotid, rahakotid, jakid, sadulad ja mööbel, jalatsid.

nahkotoodete hooldus, kuidas hooliteseda

Taust

Nahk on kallis materjal, mis teeb selle hooldamise väga tähtsaks. Von Baer Nahakreem taastab nahktoodete välimuse ning tunde. Meie kreemi õrn mitte mürgine koostis taasniisutab nahka kiirelt ja õrnalt, teeb selle elastsemaks ning lisab aastaid selle elueale.

Protsess

Oleme hoolitsenud oma nahkkottide ja –rahakottide eest mitmeid aastaid ning oleme mõistnud, et kõige parem on nahka puhastada nii: kotipealse tolmu võiks eemaldada õrna harjaga ning hiljem hooldada Von Baer Nahakreemiga. Enne, kui detailidesse sukeldume, paar märkust:

 1. Enne hooldust kontrollige silti või tootja soovitusi! Tähtis on teada, et nahk on looduslik materjal ning seetõttu võivad nahktoodete omadused teineteisest erineda.
 2. Seejärel katsetage kreemi nahktoote väikesel alal.

Meile meeldib asju lihtsana hoida- et oma nahka puhastada ja selle eest hoolt kanda, on sul vaja ebemevaba pealekandmisriiet või -harja ning head nahakreemi.

Hooldamine

 1. Kaitse ümber olevat ala. Meie Nahakreem ei kahjusta puitpõrandaid ega -laudu, kuid seda võib olla keeruline eemaldada vaipadelt. Kõige parem on oma eset hooldada ajalehtede või papi peal.
 2. Kõigepealt proovi Nahakreemi oma eseme mitte silmapaistval alal.
 3. Kanna kreem peale õhukeste ja ühtlaste kihtidena, kasutades puhast ja kuiva ebemevaba pealekandmisriiet. Vähesest kogusest piisab ning nagu öeldakse, less is more – kaks õhukest kihti on parem kui üks paks kiht. Määri väikeste alade kaupa, kuni oled katnud terve eseme vältides kohti mis ei ole nahast, nagu näiteks tõmblukud, kummist jalatsitallad ja riie.
 4. Lase kreemil täielikult kuivada ja imenduda. Sõltuvalt sinu pealekandmisest ja kliimast, võib see võtta kaks tundi kuni terve päev.
 5. Pühi üleliigne kreemihulk ära ebemevaba riidega.

Üldine hooldus ja nõuanded

 1. Nahal on kombeks tuhmuda, praguneda ja kuivada, kui seda hoida või asetada otsese päikesevalguse, küttekeha või õhukonditsioneeri lähedale. Pea seda meeles oma mööbli paigutamisel ning auto parkimisel. Samal ajal väldi nahast esemete hoidmist niisketes või märgades oludes, mis võivad tekitada hallitust.
 2. Von Baeri Nahakreem taastab vana naha niisutuse, kuid samas ka pehmendab ja kaitseb uut nahka. Sa pikendad oma nahktoodete eluiga, kui alustad nende eest hooldamist kohe alguses.
 3. Hoidke nahka alati hingavas kotis. Õhukindel plastik võib niiskust lukustada.
 4. Kui nahale tuleb plekk, siis püüdke sellega kohe tegeleda. Nahk on poorne – mida kauem plekk peal on, seda rohkem ta imendub.
 5. Paar soovitust, et vabaneda raskesti eemaldatavatest plekkidest. Esmalt katsetage kreemi väikesel alal, mis ei paista silma ja järgige tootjapoolseid soovitusi:

Tint. Proovi eemaldada vähese piiritusega, mis on väga õrnalt vatitikuga peale kantud.

Vein või teised tumedad plekid. Tihtipeale aitab vesinikperoksiid – taaskord väike kogus ning õrnalt vatitikuga peale kandes. Teine võimalik lahendus on kodune abinõu: pasta, kus on üks osa viinakivi segatud ühe osa sidrunimahlaga. Kanna õrnalt peale ning lase mõjuda viis kuni kümme minutit, seejärel eemalda eelpool kirjeldatud puhastamisjuhiste järgi.

Rasv. Proovi pisut talgipulbrit, mis võib rasva imada või  katseta kuivatada kuiva riidetükiga.

 1. Lõpetuseks väga oluline märkus: seemisnahk on väga erinev siledast nahast ja selle eest tuleb ka teistmoodi hoolt kanda. Von Baeri nahahooldustooted ei ole loodud sellisel nahal kasutamiseks ning mitmed selles artiklis kirjeldatud meetodid ei toimi seemisnahast toodetel ja võivad neid isegi kahjustada. Üldiselt saab mittesiledalt nahalt mustust eemaldada seemisnahaharjaga, aga võttes arvesse sellise naha õrna olemust, tuleb raskete plekkidega kõige paremini toime professionaal.

Tooteinfo

 • Täiuslik igale nahktootele alates diivanitest kuni käekottide, jakkide, autoistmete, jalanõude ja saabasteni. Hoia oma kallite nahktoodete väljanägemine uuena!
 • Toodetud Saksamaal
 • Mitte kasutada seemisnahal

Püsi Von Baeriga ühenduses!

Meile meeldivad teie küsimused ja kommentaarid ning meil on rõõm neile igal ajal vastata. Meile meeldiks, kui sa liituksid meiega Facebookis, Twitteris ja Pinterestis ning jagaksid oma enne-ja-pärast pilte Von Baeri toodetega hooldatud nahkesemetest!

Vaata kõiki nahast kotte siin.

This Post Has One Comment

Lisa kommentaar